Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Tahlil Sonuçları sistemini içeren, laboratuvar, test, tetkik ve kan tahlil sonuclari sorgulama ve öğrenme sitesi.

Hastane: Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi
Telefon Numarası: 0346 258 0000
Randevu Telefon:0346 258 1010
Faks: :0346 258 0024
Adres: Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi 58140 Sivas
E-Posta: hastanehib@cumhuriyet.edu.tr
tahlil-sonuclari

Hastanenin Haritadaki Konumu

Hastanenin Google Maps Sisteminde kayıtlı olan konumu sayfamızda gösterilmektedir. Herhangi bir taşınma veya yanlış konum bilgisinden dolayı sorun yaşamamanız için hastaneye telefon numarasından ulaşarak konum hakkında bilgi edininiz. Harita konumunun yanlış olması durumundan doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. Haritadaki “Daha büyük haritayı görüntüle” yazısına tıklayarak bulunduğunuz konumdan, hastanemizin bulunduğu konuma yol tarifi alabilir, hastanemize olan mesafenizi km cinsinden öğrenebilirsiniz.

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

cumhuriyet universitesi hastanesi binasiCumhuriyet Üniversitesi Hastanesi, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü’nün de bulunduğu kampüs yerleşkesi içerisinde 88047m² lik alanda yer almakta olup, 7 blok ve 14 kattan oluşmaktadır. 1051 yatak kapasiteli hastanemiz başta Sivas olmak üzere Tokat, Erzincan, Yozgat ve diğer komşu illerden gelen hastalara hizmet vermektedir. Hastanemizde günlük ortalama  950 hasta tedavi görmektedir. 2009 yılı (01.01.2009-30.09.2009) verilerine göre hastanemizde 15792 cerrahi işlem gerçekleştirilmiştir. 28 Anabilim Dalı, 29 Poliklinik ile tedavi, eğitim ve araştırma çalışmalarını yürütmektedir.  Kampüs içerisinde 2008 yılında açılan; 100 yatak kapasiteli Kardiyoloji – Kalp  Damar Cerrahisi Merkezi, 8 yatak kapasiteli Acil  Tıp Merkezi ve 50 yatak kapasiteli   Yoğun Bakım Ünitesi yeni binalarında hizmet vermektedir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, şehir merkezinden  30 km.  uzaklıktaki Sıcak Çermik mevkiinde hizmet vermektedir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, 5 katlı olup 100 yatak kapasitelidir. Merkez bünyesinde Egzersiz Salonu, Röntgen Odası, 2 adet Poliklinik, 10 adet  Tedavi Odası bulunmaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne başvuran hastalar için, hekim kontrolünde tedaviler, seanslar halinde fizik  tedavi ve kaplıca tedavisi hastanın durumuna göre 3 haftalık kürler halinde uygulanmaktadır.

Hastanemizde hizmet veren bölümlerimizin çoğu, bölgesel olarak ilk ve tek olarak hizmet vermektedir. Radyasyon Onkolojisi Merkezi de bölgemizde bir ilk olmuştur.

Hastanenin Tarihçesi

Cumhuriyet Üniversitesi, Cumhuriyetimizin 50.yılı anısına, 5 Nisan 1973 tarihinde yayınlanan 1071 sayılı yasanın 5/b maddesi gereğince, Sivas’ta kurulmuştur. Cumhuriyet Üniversitesi’nin kurulması, dönemin Milli Eğitim Bakanı Orhan CENGİZ tarafından, Hacettepe Üniversitesi’ne teklif edilmiştir. Hacettepe Üniversitesi senatosunda 20 Ekim 1973 tarihinde alınan kararla, Cumhuriyet Üniversitesi’nin desteklenmesi ve tıp fakültesinin Hacettepe Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulup geliştirilmesi, oy birliği ile kabul edilmiştir. Tıp Fakültesi’nin kurucu dekanlığına, Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Profesörü Yılmaz SANAÇ atanmıştır.

Senatonun aldığı bir diğer kararla, 1973-1974 akademik yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğrenime başlamaları sağlanmıştır. 1974 yılı sonlarında Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Muvaffak AKMAN, Tıp Fakültesi Dekanı Yılmaz SANAÇ, Sivas Valisi Celal KAYACAN ve Sivas Belediye Başkanı Orhan EKENEL Sivas’ta bulunan sağlık kuruluşlarında yapmış oldukları incelemeler sonucunda hazırlanan bir protokolle, Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nin Tıp Fakültesi’ne devredilmesini sağlamışlardır.

Tıp Fakültesi 1992 yılına kadar, bu binada faaliyetlerini sürdürmüştür. Halen kullanılmakta olan kampus içerisindeki hastane binasının temeli ise 11 Eylül 1975’te atılmış ve 1992 yılı sonunda, yeni hastane binasına taşınılmıştır

 

Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi 58140 Sivas adresinden gidebilir ve tahlil yaptırabilirsiniz. Yaptırdığınız tahlillerin sonuçlarını bu sayfa aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir sorunuz olursa hastaneye 0346 258 0000 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Tahlil-Sonuclari.Com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir