yuruyusun-faydalari

Türklerin motorlu araçlara olan düşkünlüğü malumunuz. E bunun yanına bir de üşengeçliğimizi de katarsak ulaşım veya spor için yürüyüş yapanlarımızın sayısı oldukça düşüyor. Günde yarım saat yürüyerek kendinizi doktorlardan uzak tutabileciğinizi bilseydiniz ne düşünürdünüz? Sanırım çok fazla şey değişmezdi hayatınızda 🙂 Biz gene de üzerimize düşeni yapıyor ve başlığımızda da belirttiğimiz gibi günde yarım saat yürümenin etkilerini 6 madde de açıklıyoruz.

yuruyusun-faydalari

1.Daha iyi bir ruh haline sahip olursunuz

Düzenli yürüyüşler agresif, gergin ve olumsuz ruh halinden çıkmanızı ve pozitif biri olmanızı sağlar. Daha sakin, uyumlu, anlayışlı bir kişilik yapısına sahip olarak sosyal hayatınızı geliştirebilir ve bu sayede yeni arkadaşlıklar, dostluklar kurabilirsiniz.

2.Yaratıcılığınız artar

Bir sorunu çözmeniz mi gerekiyor? Ya da yeni bir fikir mi arıyorsunuz? Yürüyüşe gidin. Journal Deneysel Psikoloji, araştırmalarında yürüyüş yaparken yaratıcılığın arttığını belirtti. İlham perinizi yürüyerek bulabilirsiniz 🙂

3. Kilonuzu korur ve zayıflarsınız

Yemek sonraları yapacağınız yürüyüşler sindiriminizi hızlandırır ve kilo alma ihtimalinizi düşürür. Sağlıklı bir yaşamın en temel gereksinimlerinden olan ideal kiloda bir vücuda sahip olmanın temel koşuludur.

4. Kronik hastalıkların riski azalır

Düzenli yürüyüş kan şekeri üzerinde olumlu etkiler göstererek, diyabet riskinin azalmasına yardımcı olur. Çalışmalar kan basıncı ve kardiyovasküler hastalık riskinin düşmesinde yürüyüşün faydasının olduğunu oylandı.

5. Bacaklarınız daha güzel kalır

Yaşlanmaya bağlı olarak varis hastalığı kocaeli escort ülkemizde çok yaygındır.Düzenli yürüyüş ile kan dolaşımını arttırarak varisli damar oluşumunu önlemek büyük oranda mümkündür.

6. Bağırsağınız düzenli çalışır

Egzersiz ve yürüyüş yapmamak kabızlığa neden olabilir. Sık yürüyüşler mide, bağırsak ve sindirim için iyi gelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir